Nasiona marihuany – męskie czy żeńskie?

Nasiona marihuany – męskie czy żeńskie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny konopi są męskie lub żeńskie, a określa to budowa ich organów płciowych. Żeńska roślina konopi produkuje kwiaty (buds), które zawierają nasiona i żywicę (haszysz). Męska roślina konopi nie produkuje kwiatów, ale wytwarza pyłek, który zapładnia kwiat żeński i wytwarza nasiona.

Które są lepsze?

Większość hodowców marihuany powie wam, że żeńskie rośliny produkują najlepiej smakujące kwiaty, z silniejszym i bardziej odurzającym efektem. Męskie rośliny marihuany produkują pyłek, który może być użyty do zapylenia roślin żeńskich, ale powstałe w ten sposób nasiona zazwyczaj nie nadają się do kiełkowania. Jeśli więc szukasz nasion do uprawy własnych konopi, ważne jest, abyś wiedział, jaki rodzaj nasion kupujesz.

Czym się różnią od siebie?

Nasiona marihuany, które znajdziesz na Taniesianie, są dostępne w trzech głównych odmianach: zwykłe, automatycznie kwitnące i feminizowane.

Regularne nasiona marihuany są najczęstszym typem nasion marihuany i wyrosną z nich rośliny żeńskie, które produkują pąki, gdy są dojrzałe.

Nasiona marihuany z automatycznym kwitnieniem mogą być również używane do uprawy roślin męskich i żeńskich, ale automatycznie zaczną produkować pąki po osiągnięciu pewnego wieku, niezależnie od tego, jakiej płci są zasadzone.

Feminizowane nasiona marihuany są najłatwiejsze do znalezienia i produkują tylko rośliny żeńskie. Są one zazwyczaj droższe niż nasiona regularnie lub automatycznie kwitnące, ale mogą być warte tego dla hodowców, którzy chcą uniknąć oddzielania męskich i żeńskich roślin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*