Jak zadbać o nawilżenie skóry?

Jak zadbać o nawilżenie skóry?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawilżenie skóry jest niezbędne dla zdrowej, świecącej skóry. Pomaga utrzymać wilgoć w skórze i zapobiega jej wysychaniu. Odpowiedni poziom nawilżenia skóry pomaga utrzymać elastyczność i zmniejszyć widoczność zmarszczek, drobnych linii i innych oznak starzenia.

Istnieje wiele sposobów, aby pomóc skórze utrzymać właściwy poziom nawilżenia:

Pij dużo wody

Picie wystarczającej ilości wody może zapobiec odwodnieniu – które występuje, gdy organizm nie ma wystarczającej ilości płynów – pomagając Ci czuć się bardziej energicznie przez cały dzień. Pij co najmniej 8 szklanek wody każdego dnia dla optymalnego zdrowia.

Wybieraj nawadniające pokarmy i napoje

Pokarmy takie jak owoce i warzywa naturalnie zawierają wodę, więc ich spożywanie pomaga w utrzymaniu nawodnienia organizmu poprzez dostarczanie dodatkowych płynów, które przyjmujemy w procesie trawienia i wchłaniania. Unikaj picia napojów gazowanych, które nie dostarczają żadnych wartości odżywczych poza kaloriami, a zamiast nich wybierz wodę.

Rozsądnie wybieraj produkty nawilżające

Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, nakładanie balsamów lub kremów na suche plamy na twarzy może w rzeczywistości pogorszyć ich stan, ponieważ zatrzymuje wilgoć wewnątrz porów, zamiast pozwolić jej uciec przez odparowanie. Szukaj produktów o wysokiej zawartości wody lub takich składników jak gliceryna czy żel aloesowy – one pomogą Twojej skórze zachować wilgoć bez zatykania porów. Dobrej jakości kosmetyki nawilżające znajdziesz chociażby na stronie https://dermeco.eu/kosmetyki-nawilzajace/. Staraj się unikać produktów zawierających alkohol, który może wysuszyć skórę i uczynić ją bardziej podatną na zmarszczki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*