USG Doppler – jakie ma zalety?

USG Doppler – jakie ma zalety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

USG Doppler jest medyczną techniką diagnostyczną, która służy do pomiaru przepływu krwi. Najczęstsze zastosowania tego typu USG obejmują ciążę, choroby serca i choroby naczyniowe. Może być stosowany, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakiekolwiek problemy z płodu lub dziecka w czasie ciąży. Może być również stosowany do wykrywania problemów z przepływem krwi u osób dorosłych.

USG Doppler wykorzystuje fale dźwiękowe, które odbijają się od obiektów w celu stworzenia obrazu na ekranie lub papierze. Proces ten nazywany jest sonografią, co w języku greckim oznacza „dźwięk”. Fale dźwiękowe tworzone przez urządzenie może być używany do wizualizacji narządów wewnętrznych i struktur, takich jak naczynia krwionośne lub guzy.

USG Doppler jest często używany do wykrywania zakrzepów krwi i innych nieprawidłowości w organizmie. Może być również stosowany do spojrzenia na to, jak dobrze krew przepływa przez różne naczynia, w tym tętnice i żyły.

USG Doppler ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi technikami skanowania, takimi jak rentgen i tomografia komputerowa (CT):

Brak promieniowania

Skany dopplerowskie nie wykorzystują promieniowania jonizującego jak promienie rentgenowskie i tomografia komputerowa, więc nie ma szkodliwych skutków ubocznych ani ryzyka rozwoju raka w późniejszym okresie życia.

Bezpieczne dla ciąży

Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie poddać się skanowaniu dopplerowskiemu w pierwszym trymestrze bez wpływu na rozwój dziecka.

Dokładne wyniki

Wyniki są bardzo dokładne, ponieważ opierają się na pomiarach w czasie rzeczywistym, dokonywanych z poruszających się obiektów, a nie statycznych obrazów, takich jak zdjęcia rentgenowskie czy tomografia komputerowa.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to odwiedź stronę: https://imedica.com.pl/centrumusg/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*