Jak dbać o higienę przed i w trakcie menstruacji?

Jak dbać o higienę przed i w trakcie menstruacji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wejście w okres dojrzewania oznacza dla kobiety wiele wyzwań. Musi ona bowiem zmierzyć się ze zmianami w swoim ciele, które niekiedy mogą okazać się dla niej zaskakujące. Jednym z tego typu zadań będzie między innymi konieczność dodatkowej higieny, o którą młoda kobieta powinna dbać zarówno przed, jak i w trakcie swojej miesiączki. Co pomoże jej w zachowaniu komfortu i higieny w czasie menstruacji? 

Czas przed menstruacją 

O ile świadomość młodych kobiet na temat higieny podczas okresu stale wzrasta, tak wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się z ich ciałem przed menstruacją. Okazuje się bowiem, że na ich bieliźnie może pozostawać gęsty śluz, który w zależności od indywidualnych cech organizmu może wydzielać mniej lub bardziej nieprzyjemny zapach. Jest to całkowicie naturalny proces, a higienę w tym obszarze pomogą zachować wkładki higieniczne bezapachowe, czyli niezwykle cienkie środki higieniczne, wyglądem przypominające podpaski. Po naklejeniu ich na bieliznę śluz wydobywający się przed menstruacją z łatwością może być usunięty wraz ze zużytą wkładką. 

Higiena podczas menstruacji

W trakcie menstruacji nie można zapomnieć o posiadaniu w swojej torebce zapasu podpasek lub opcjonalnie – tamponów. Oba te produkty są dostępne na https://gentleday.pl/produkty/podpaski. Rozmiar podpasek powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji kobiety, która nie do końca powinna kierować się wskazaniami producentów. Jeśli bowiem czujesz, że w czasie dnia idealnie spisują się u ciebie podpaski „na noc” to nic nie stoi na przeszkodzie, byś właśnie wtedy z nich korzystała! Warto również zwrócić uwagę na specjalne podpaski z paskami antybakteryjnymi, czy dodatkowymi skrzydełkami do mocowania podpaski na bieliźnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*