Dlaczego odpowiednie nawodnienie organizmu jest ważne?

Dlaczego odpowiednie nawodnienie organizmu jest ważne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od pory roku i poziomu aktywności fizycznej, każdy powinien dbać o dobre nawodnienie organizmu. Pozwala to na utrzymanie właściwej gęstości krwi, zdrowia układu moczowego oraz czystej cery. Woda jest potrzebna do wypłukiwania z ciała toksyn i do przeprowadzania procesów metabolicznych, a jej niedobór może powodować osłabienie i chroniczne zmęczenie oraz zwiększać podatność na infekcje. Ze względu na duże ciepło właściwe, pełni kluczową rolę w termoregulacji – oddawanie jej na zewnątrz w postaci potu pozwala na schładzanie nagrzanego ciała.

Jako że człowiek nie może magazynować dużych ilości wody w swoim organizmie, a traci ją nieustannie przez wydalanie, pot i z wydychanym powietrzem, konieczne jest regularne jej uzupełnianie. Warto zadbać o to, aby przyjmowana woda nie tylko gasiła pragnienie, ale także miała właściwości lecznicze – dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie do codziennego spożycia niewielkiej ilości wody alkalicznej. Jeśli interesuje nas woda alkaliczna dla firm Warszawa mieści zakłady, które zaopatrzą w nią zarówno nasze biuro, jak i gospodarstwo domowe.

Jak pozyskiwać wodę alkaliczną?

W sklepach internetowych dostępne są specjalne filtry podnoszące pH wody dostarczanej do kranu, a także dzbanki alkalizujące, dzięki którym przygotujemy mniejsze ilości produktu. Dobrym wyborem są także jonizatory, które nie tylko nadadzą wodzie odczyn zasadowy, ale także wzbogacą ją w wolne elektrony, które mają właściwości przeciwnowotworowe. Woda alkaliczna nawadnia organizm lepiej niż woda o obojętnym pH, gdyż jej cząsteczki są mniejsze. Warto zainwestować w swoje zdrowie i dobre samopoczucie, zamawiając filtry alkalizujące np. na http://aqua-alkalik.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*