Świeca żarowa w samochodzie – jakie ma zadania?

Świeca żarowa w samochodzie – jakie ma zadania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to za urządzenie?

Świeca żarowa to urządzenie, które podgrzewa i zapala paliwo w silniku spalinowym. Świece żarowe są stosowane w silnikach od wczesnych lat 1900. Po raz pierwszy zastosowano je jako pomoc przy uruchamianiu silników wysokoprężnych. Świece żarowe są również używane w samochodach napędzanych gazem, ciężarówkach i motocyklach, aby wstępnie rozgrzać silnik i pomóc mu w uruchomieniu w zimne poranki.

Świece żarowe występują w różnych typach dla różnych zastosowań i pojazdów. Mogą być zasilane energią elektryczną lub sprężonym powietrzem z samochodowej sprężarki powietrza. W samochodach są one zazwyczaj zasilane przez akumulatory 12 V.

Jak działa to urządzenie?

Po włączeniu silnika, akumulator dostarcza energię do skrzynki przekaźnikowej, która włącza wszystkie akcesoria elektryczne, takie jak światła i radio, ale nie sam silnik. Kiedy włączasz kluczyk, ten przekaźnik aktywuje inny przekaźnik, który podłącza zasilanie bezpośrednio do rozrusznika – który zaczyna obracać wałem korbowym silnika, aby mógł on w ogóle zacząć pracować!

Zadaniem świecy żarowej jest rozgrzanie i zapłon paliwa w cylindrach Twojego samochodu, gdy są zimne, co pomaga w szybszym uruchomieniu silnika, dzięki czemu nie musisz długo czekać przed rozpoczęciem jazdy po wczesnym wstaniu do pracy lub szkoły każdego ranka!

Jeśli masz problem z tą częścią w swoim samochodzie i chcesz skorzystać z usług specjalisty, to wykręcanie świec żarowych jest jedną z zadań, którą oferują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*