Podczas jakich prac niezbędne mogą okazać się motoreduktory ślimakowe?

Podczas jakich prac niezbędne mogą okazać się motoreduktory ślimakowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czym są motoreduktory ślimakowe? To jeden z najchętniej wykorzystywanych napędów w przemyśle. To rodzaj połączenia silnika elektrycznego z przekładnią ślimakową. Dzięki dwóm elementom – ślimakowi i ślimacznicy umożliwiają one zmianę charakterystyki ruchu obrotowego. Ale gdzie dokładnie znaleźć można dla nich zastosowanie?

Motoreduktor z przekładnią ślimakową – gdzie może się przydać?

Motoreduktory ślimakowe przydają się wszędzie tam, gdzie koniecznym okazać się musi zminimalizowanie rozmiarów urządzenia przez nie napędzanego. A także w sytuacjach, w których wymagane jest uzyskanie wysokich momentów obrotowych, prosta konstrukcja instalowanego urządzenia, niewielki hałas podczas pracy oraz samohamowność. Tę ostatnią właściwość motoreduktory ślimakowe zawdzięczają zjawisku tarcia ślimaka o zęby ślimacznicy. Ważna jest również możliwość pracy takiego motoreduktora w najróżniejszych pozycjach.

Jak przeczytać można na stronie https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/, żeliwne i aluminiowe motoreduktory ślimakowe pozwalają na wiele lat bezawaryjnej pracy. Są solidne, trwałe i proste w użytkowaniu. Mogą funkcjonować jednocześnie jako przekładnie i hamulce. Dzięki temu zmniejsza się liczba koniecznych do zainstalowania komponentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*