Polerowanie posadzki – na czym polega?

Polerowanie posadzki – na czym polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polerowanie podłóg to proces, który polega na użyciu materiału ściernego do usunięcia niedoskonałości powierzchni z podłogi. Może być stosowany na każdym rodzaju podłogi, od twardego drewna do laminatu.

Jaki jest cel polerowania?

Głównym celem polerowania podłóg jest usunięcie wszelkich istniejących zarysowań powierzchni, otarć i znaków oraz przywrócenie połysku Twoim podłogom. Można to zrobić przy użyciu różnych produktów, w zależności od rodzaju wykończenia, które chcemy osiągnąć.

Chociaż jest to stosunkowo prosty proces, istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na ogólną jakość wyników. Proces rozpoczyna się od usunięcia wszystkich zanieczyszczeń i gruzu z powierzchni, którą chcesz wypolerować. Po wykonaniu tych czynności należy nałożyć warstwę wosku lub innego środka ochronnego, aby zabezpieczyć podłogę przed uszkodzeniem podczas polerowania. Po nałożeniu tego środka można rozpocząć polerowanie za pomocą odpowiedniej maszyny lub ręcznego pada.

Czego używa się do polerowania posadzek?

Najczęstszym rodzajem maszyny używanej do polerowania podłóg nazywa się szlifierka orbitalna. Ta maszyna ma wirujący pad, który porusza się w okrężnych wzorach wokół powierzchni podłogi, usuwając wszelkie uporczywe znaki lub plamy, pozostawiając za sobą wykończenie o wysokim połysku.

Polerowanie posadzek może być również wykonane ręcznie, przy użyciu pada i mieszanki polerującej. Jest to często preferowana metoda dla zabytkowych lub bardzo cennych podłóg, ponieważ pozwala użytkownikowi uniknąć uszkodzenia jakichkolwiek oryginalnych materiałów, takich jak drewno lub marmur.