Soczewki kontaktowe kontra okulary / Leczenie kanałowe – jak bolesny jest to zabieg?

Soczewki kontaktowe kontra okulary / Leczenie kanałowe – jak bolesny jest to zabieg?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kanałowe czy okulary?

Co wybrać – soczewki kontaktowe czy okulary? Jeszcze do niedawna ludzie nie mieli wyboru. Jeśli chcieli poprawić ostrość widzenia, musieli sięgnąć po okulary. Jednak medycyna ciągle podsuwa nowe rozwiązania i dziś możemy włożyć do oka ciało obce, jakim jest soczewka. Choć brzmi to strasznie, w gruncie rzeczy takie nie jest i wiele osób korzysta z tego dobrodziejstwa.

A zatem, co lepiej jest nosić? Odpowiedź nie może być jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim należy udać się do okulisty, który na podstawie badań zaproponuje nam najlepsze dla naszych oczu rozwiązanie. Może się tak zdarzyć, że soczewki kontaktowe jednodniowe nie będą się w naszym wypadku sprawdzały. Z reguły jednak można je nosić w każdym wieku, nawet podczas uprawiania sportu. Przy okularach istnieją już pewne ograniczenia, pomimo iż nie wymagają one specjalnej pielęgnacji.

Leczenie kanałowe

Inaczej zwane jest endodoncją i jest stosowane w przypadku nieodwracalnych stanów zapalnych miazgi zęba, która wypełnia kanały. Wymaga wnikliwej diagnostyki przy specjalistycznym mikroskopie, dzięki któremu lekarz może dostrzec najmniejsze szczegóły budowy chorego zęba. Endodoncja mikroskopowa daje ogromne możliwości diagnostyczne. Dzięki niej specjalista ma możliwość udrożnienia nawet wąskich kanałów, a także jest wstanie uratować całkowicie zepsuty ząb. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest mało komfortowe dla pacjenta, mimo że bezbolesne. Przeprowadzane jest po podaniu znieczulenia miejscowego, po którym w większości przypadków ból całkowicie ustępuje. Co więcej, ząb, który nie posiada już miazgi, nie ma także unerwienia, a więc nie będzie bolał.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*