Prawne umorzenie długów – w jaki przypadkach jest możliwe?

Prawne umorzenie długów – w jaki przypadkach jest możliwe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kłopoty finansowe mocno wpływają na nasze życie. W dzisiejszym świecie brak pieniędzy bardzo często uniemożliwia nam rozwiązywanie różnych problemów. Dlatego osoby, które mają trudną sytuację materialną spowodowaną licznymi zadłużeniami, tracą poczucie bezpieczeństwa. Ratunkiem w tego typu przypadkach jest tzw. prawne umorzenie długów.

Pomoc w trudnych chwilach

Prawne umorzenie długów pozwala osobom zadłużonym łatwiej poradzić sobie z zobowiązaniem. Proces ten polega na tym, że kancelaria prawna, do której zgłosił się kredytobiorca, pomaga mu obniżyć comiesięczną spłatę poprzez postępowanie restrukturyzacyjne bądź całkowicie zlikwidować zadłużenie. W ramach niego prawnik może np. negocjować z naszymi wierzycielami czy pomóc nam ogłosić upadłość konsumencką. Takie działanie stanowi zatem profesjonalne wsparcie dzięki, któremu możemy poradzić sobie z zadłużeniem. 

Z reguły instytucje takiej jak np. bank zgadzają się na likwidację zobowiązań, jeśli znajdziemy się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Przykładowo na oddłużanie możemy liczyć, gdy stracimy swoją pracę w wyniku wypadku lub zachorujemy, a leczenie wymaga wszystkich uzyskiwanych przez nas dochodów. Do prawnego umorzenia długów może dojść również, gdy stracimy swoje mienie np. nieruchomość w wyniku pożaru bądź innej klęski żywiołowej, a także po śmierci naszego małżonka. Dlatego, jeśli posiadamy liczne kredyty, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić ze względu na naszą sytuację, warto sprawdzić, czy w naszym przypadku umorzenie długów będzie możliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*