Urazy kręgosłupa podczas uprawiania sportu

Urazy kręgosłupa podczas uprawiania sportu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urazy kręgosłupa są bardzo poważną kategorią kontuzji. Aby dana osoba mogła wrócić do pełni sprawności, wymagają one specjalistycznego leczenia. Warto jednak zdać sobie sprawę, że uraz kręgosłupa nie jest wyrokiem. Dobrzy specjaliści umieją sobie z nim poradzić i sprawić, że możliwy będzie powrót do pełni sprawności.

Urazy kręgosłupa u sportowców

Szczególną grupę urazów kręgosłupa stanowią te, które powstają w wyniku uprawiania sportu. Mogą one być zarówno wynikiem przeciążeń, czyli wielokrotnie wykonywanych ruchów, jak i nagłego urazu, który powstaje w następstwie nieprawidłowego wykonania ćwiczenia lub kontaktu z przeciwnikiem. Niezależnie od tego, który mechanizm miał miejsce w danym przypadku, w takiej sytuacji zawsze należy skonsultować się z odpowiednimi specjalistami. W przypadku sportowców najlepszą opcją będzie ortopedia sportowa, a więc specjalistyczna przychodnia, w której otrzymają oni leczenie dostosowane do uprawianej dyscypliny i skierowane na możliwość powrotu do sportu.

Holistyczne podejście do leczenia

Warto zwrócić uwagę też na to, że u sportowców kluczowe jest holistyczne podejście do leczenia. Problem z kręgosłupem może bowiem być problemem nie tylko stricte ortopedycznym, ale także neurologicznym. Dzieje się tak z powodu bliskości rdzenia kręgowego do wszystkich innych struktur kręgosłupa. Doznając urazu kręgosłupa, warto zatem skorzystać także z pomocy neurologa.

Przykładową ofertę możemy znaleźć pod tym adresem: https://www.cmmedicum.com/neurolog-2/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*