Jak zapewnić dziecku odpowiedni sen?

Jak zapewnić dziecku odpowiedni sen?

Nao Triponez/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen jest niezwykle istotny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Tylko wtedy organizm może się regenerować i całkowicie odpoczywać. Wszystko to sprawia, że aby zapewnić dziecku możliwość zdrowego rozwoju, należy zadbać o to, w jakich warunkach śpi nasza pociecha.

Wygoda i komfort

Oczywiście podstawowym czynnikiem warunkującym jakość snu jest materac, na którym śpi nasze dziecko. Zadbajmy więc, aby dobrze podtrzymywał on kręgosłup maluszka. Ile dzieci, tyle preferencji, jeżeli idzie o dodatkowe akcesoria w łóżku, takie jak poduszki, jaśki lub kocyki. Dlatego porozmawiajmy z naszą pociechą, czy jest jej wygodnie, czy może chciałaby zmienić poduszkę albo mieć dodatkowe okrycie, ponieważ marznie w nocy.

Aby zapewnić większy komfort naszemu maluchowi, możemy postawić na kołdry dla dzieci, których rozmiar jest dostosowany do wielkości dziecięcych łóżeczek. Pamiętajmy również o wybieraniu pościeli i prześcieradeł, które zrobione są z przyjaznych skórze dziecka materiałów. Jest ona dostępna np. na https://nyks.pl/posciel.

Dobre przygotowanie przed zaśnięciem

Aby nasze dziecko spało spokojnie, nie wystarczy odpowiednie wyposażenie łóżka. Przed snem zawsze wietrzmy pokój malucha. Zadbajmy też o wyciszenie i uspokojenie maluszka, np. poprzez czytanie mu książki lub puszczanie audiobooków z bajkami. Warto również unikać jedzenia o późnych porach, a także wypracować wraz z dzieckiem stałą godzinę chodzenia spać. Dzięki temu organizm dziecka się przyzwyczai i maluszek nie będzie miał problemów z zasypianiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*