Jak rozpoznać dobrą jakość akcesoriów i kosmetyków fryzjerskich?

Jak rozpoznać dobrą jakość akcesoriów i kosmetyków fryzjerskich?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku możemy dzisiaj znaleźć wiele szamponów i odżywek. Dlatego możemy mieć mały zawrót głowy, gdy będziemy decydować się na zakupy. Warto więc zapoznać się ze wskazówkami, który z produktów wybrać.

Szampony i środki do mycia włosów

Szampony są sformułowane tak, aby były bardziej zasadowe niż skóra i włosy. To alkaliczność sprawia, że szampon świetnie oczyszcza włosy. Zwykle zawiera on też inne składniki, które nawilżają włosy lub wygładzają warstwę naskórka i sprawiają, że stają się lśniące i miękkie.

Odżywki do włosów

Odżywki dostępne są w trzech wersjach: głęboko odżywiających, przepłukujących i po umyciu włosów. Warto sprawdzić nasze potrzeby i wybrać odpowiednią odżywkę.

Produkty stylizujące

Zbyt duża ilość wody w produkcie, usuwa cechy i zalety, które oferuje. Drugą kluczową wskazówką jest to, że włosy potrzebują wielu produktów. Ich mieszanie pozwala na spektakularne rezultaty. Oprócz mycia włosów, należy pamiętać o ich nawilżaniu.  Podobnie jak w przypadku odżywek, produkty do stylizacji, mogą z łatwością obciążyć cienkie włosy. Dlatego powinniśmy wybierać te, które zawierają mało olejów. Pasty i pomady najlepiej pasują do cienkich włosów. Wybierzmy te na bazie wody, które łatwo można spłukać, kiedy będziemy myć włosy szamponem. Warto również wydać kilka złotych więcej i zainwestować w profesjonalne kosmetyki fryzjerskie.

Akcesoria do krótkich i długich włosów

Do krótkich włosów idealnie nadadzą się niewidoczne spinki do włosów. Dobrym wyborem będą też motylki do włosów, opaska na włosy i spinki ze sztucznymi kwiatami. Do długich włosów idealne będą elastyczne opaski, długie szpilki, spinki do włosów, ozdobne grzebienie i klipsy do włosów z kwiatami.

Jak wybrać akcesoria kosmetyczne?

Jednym z podstawowych akcesoriów jest kosmetyczka. Na pewno przydaje się, aby łatwo zrobić makijaż w dowolnym miejscu. Może chronić również rzeczy przed przypadkowym uszkodzeniem, jeśli bierzesz akcesoria kosmetyczne. Przede wszystkim zastanów się, jaki rozmiar wybrać. Powinna być nieco większa niż Twoje przybory do makijażu. Upewnij się też, że ma wodoodporną wkładkę. Najlepiej, by zawierała również przegródki. Jeśli chcesz wszystko szybko łatwo znaleźć, wybierz przezroczyste etui.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*