Jak wybrać wygodny strój do biegania?

Jak wybrać wygodny strój do biegania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór odpowiedniego stroju do biegania nie tylko poprawia komfort, ale zmniejsza możliwości kontuzji oraz pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną. Warto w przemyślany sposób dobrać odzież tak, by czuć się w niej swobodnie i komfortowo. Co warto kupić?

Odzież jesienna

Bieganie w zimne dni jest bardzo przyjemne, trzeba jednak zadbać o komfort termiczny. Wybierając kurtkę, zwróćmy uwagę na jej ciężar. Te, dedykowane do biegania wykonane są z lekkich materiałów, zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza. Kurtka nie może nas mocno opinać w ramionach, ponieważ w czasie biegu jest to mocno pracująca część ciała, wymagająca pewnej swobody ruchu. Dużo lepiej powinna ona być dopasowana w pasie, zapewniając mały ruch kurtki względem korpusu i brzucha. Kupując spodnie, patrzmy nie tylko na długość nogawki i szerokość w pasie. Ważny jest również obwód uda. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnych otarć. 

Odzież dla kobiet

Stroje sportowe dla kobiet są projektowane inaczej, niż te męskie. Nie chodzi tylko o rozmiar, ale również o inną budowę ciała oraz jego właściwości. Kobiety mają tendencję do szybszego wychładzania się, dlatego odzież do biegania dla nich ma inne właściwości termiczne. Staniki sportowe mają za zadanie ograniczyć ruch biustu. Np. marka Shock Absorber opracowała swoje stroje tak, że w czasie biegania, ruch piersi jest zmniejszony o 78%. Znacznie zwiększa to komfort biegania, zapobiega otarciom oraz poprawia osiągane wyniki.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*