Jak urządzić pokój młodzieżowy, a jak dla osoby dorosłej?

Jak urządzić pokój młodzieżowy, a jak dla osoby dorosłej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Własny kąt, miejsce do odpoczynku to coś, czego potrzebuje każdy, zwłaszcza po ciężkim dniu. Osobista przestrzeń zapewnia nie tylko komfort fizyczny, ale również psychiczny. Warto więc zadbać, aby zaaranżowana była ona w sposób ułatwiający regenerację sił oraz dodatkowo cieszyła oko. Na co jednak zwrócić uwagę w takiej sytuacji?

Wymagający wiek

Chyba nikogo nie zdziwi stwierdzenie, iż okres dojrzewania jest dość burzliwym czasem w życiu człowieka. Nastolatkowie zaczynają się niejednokrotnie buntować i pragną miejsca dla siebie. Najlepiej, aby odzwierciedlało ono ich upodobania i charakter. Przy urządzaniu przestrzeni dla nastolatka warto wziąć pod uwagę jego pasje. Trzeba pamiętać przy tym, iż młodzież pragnie odciąć się od lat dzieciństwa i należy podejść do tematu ich pokoju poważniej niż do tej pory. Biurko, fotel, szafa czy szafki oraz wszelkie półki powinny być w jednym, spójnym, nowoczesnym stylu. Kolorystykę pokoju, najlepiej stonowaną, można przełamać bardziej jaskrawymi, kontrastującymi elementami jak dekoracyjne dodatki. W kwestii łóżka, ma ono być nie tylko wygodne, ale i powinno się ciekawie prezentować, a nieraz być również funkcjonalne. Jeśli brakuje na to pomysłów warto poszukać inspiracji w temacie, przeglądając strony tematyczne, jak chociażby https://meblem4.pl/lozka-mlodziezowe-jednoosobowe,c536.html. Dodatkami uzupełniającymi całość mogą być wszelkie światełka, eleganckie ramki na zdjęcia czy też ciekawe plakaty lub ozdoby w modne, geometryczne wzory.

Chwila wytchnienia

Osoba dorosła, często po wymagającym dniu pragnie ciszy oraz spokoju. Dlatego też aranżowanie przestrzeni w tym wypadku powinno być przemyślane tak, aby pomieszczenie nie przytłaczało, a dawało wytchnienie oraz pozwoliło się zrelaksować. Dobór kolorystyki zależy od indywidualnych preferencji, jednak całkiem dobrze sprawują się tu odcienie pastelowe, nieraz połączone z mocniejszymi akcentami. Oprócz komfortowego łóżka czy pojemnej szafy warto urządzić w takim pokoju kącik do czytania lub oglądania telewizji. Ciekawym dodatkiem nadającym charakteru przestrzeni jest fotel glamour. W połączeniu z klimatyczną lampą stojącą, prostym, eleganckim regałem na książki i małym stoliczkiem przyozdobionym świeczkami pomoże stworzyć niejednej osobie własny, przytulny kącik. Warto także zadbać, aby w pokoju pojawiły się rośliny, ponieważ potrafią one bardzo pozytywnie wpływać na samopoczucie. Nie potrzeba wiele na stworzenie przyjaznego otoczenia, które zaaranżować może każdy, przy odrobinie chęci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*