Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem

Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób podejmujących ostateczną decyzję dotyczącą paliwa, jakim będzie ogrzewało pomieszczenia w swoim domu, stara się dokładnie przeanalizować wszelkie dostępne na rynku możliwości. Wybór jest bardzo duży – od tradycyjnego węgla czy drewna, przez pellet i ekogroszek, aż po gaz oraz prąd elektryczny. W ostatnim czasie wyjątkowo dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza ekogroszek dostępny na https://ekogroszek-workowany.pl, który jest uznawany za ekonomiczne i jednocześnie skuteczne paliwo stałe. Jego zalety zostaną omówione w niniejszym artykule. 

Idealne paliwo dla ludzi oszczędnych i wygodnych

W ostatnich latach ekogroszek stał się tak popularnym paliwem, że można go dostać w różnej formie w prawie każdym składzie węgla czy markecie budowlanym. Przy jego zakupie należy jednak zwracać uwagę na jakość – wybierzmy produkt o wysokiej wartości opałowej (na poziomie 24 – 30 MJ/kg) oraz niskiej zawartości siarki (poniżej 1%) i pyłu. Wówczas możemy bowiem liczyć na to, że będzie się palił bardzo długo i dostarczał wystarczająco dużo ciepła do ogrzania wszystkich pomieszczeń domowych. Zalet tego materiału jest wiele, a jedną z nich jest jego ekologiczność. Wynika ona zarówno z samego procesu produkcji (powstaje z węgła kamiennego), jak i procesu spalania. Posiada on znikomą zawartość szkodliwej siarki, a na dodatek odznacza się mniejszą emisją gazów cieplarnianych niż inne paliwa stałe. 

Poza tym wyróżnia się niską wilgotnością, dzięki czemu wzrasta jego wartość energetyczna, a jednocześnie maleją koszty eksploatacji. Kolejną korzyścią wynikającą ze stosowania ekogroszku jest duża wygoda, polegająca na tym, że kupuje się go zazwyczaj w poręcznych workach i spala w specjalnym kotle z podajnikiem, który nie wymaga właściwie żadnej obsługi – produkt dorzucamy bowiem do pieca maksymalnie dwa razy w tygodniu. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości, a jednocześnie tani ekogroszek Częstochowa jest miastem, gdzie znajdziemy go nie tylko w składach węgla, ale też zwykłych dyskontach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*