Adwokat – jakimi typami spraw się zajmuje?

Adwokat – jakimi typami spraw się zajmuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praktyka prawa jest szeroki i zróżnicowany biznes. Ta sekcja omawia różne rodzaje spraw obsługiwanych przez adwokatów.

Sprawy dotyczące obrażeń ciała

Osobiste przypadki obrażeń obejmują obrażenia osób, które zostały spowodowane przez czyjeś zaniedbanie lub niedbalstwo, takie jak wypadek samochodowy lub poślizgnięcia i upadku wypadku. W tych przypadkach, osoba poszkodowana może być uprawniona do odszkodowania za koszty leczenia, utracone zarobki oraz ból i cierpienie.

Sprawy obrony karnej

Adwokaci obrony karnej specjalizują się w obronie osób przed zarzutami karnymi w sądzie, w tym wszystkie zarzuty wykroczeń (zarzuty inne niż przestępstwa) i niektóre zarzuty przestępstw. Prawnicy obrony karnej mają doświadczenie z procedur policyjnych, systemu prawnego i jego zasad, jak również prawa karnego sama. Adwokaci karne często pracują z klientami, którzy stoją w obliczu czasu więzienia lub innych kar, takich jak grzywny lub probacji, jeśli są one skazane za przestępstwo. Mogą również reprezentować pozwanych, którzy już zostali skazani za przestępstwo, ale którzy złożyli odwołania, które mogą spowodować, że ich wyroki zostaną unieważnione.

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Adwokaci prawa rodzinnego specjalizują się w reprezentowaniu klientów zaangażowanych w sprawy prawa rodzinnego, takich jak rozwód, spory o opiekę nad dziećmi i kwestie wsparcia dla dzieci. Adwokat prawa rodzinnego może również reprezentować osoby zaangażowane w krajowe spory partnerskie, takie jak pary tej samej płci, które chcą sformalizować swój związek poprzez małżeństwo.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o sprawach, to sprawdź witrynę: https://gajda-adwokat.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*