Kiedy można sadzić rośliny ozdobne w ogrodzie?

Kiedy można sadzić rośliny ozdobne w ogrodzie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planując sadzenie roślin w ogrodzie zawsze trzeba wziąć pod uwagę plan zagospodarowania przestrzeni. Dobrze jest podzielić sobie ogród na strefę wypoczynkową, gdzie również postawimy grilla, oraz ozdobną. Wiele osób wydziela też cześć do uprawiania warzyw czy krzewów owocowych, aby mieć witaminy latem prosto z ogródka. Ważne jest jednak wybranie roślin, które mogą rosnąć koło siebie oraz będą odporne na warunki panujące w naszym ogrodzie. Inne kwiaty sadzimy w miejscu, gdzie będzie cały czas cień, a inne odmiany sadzimy w nasłonecznionych grządkach. Poza tym, istotny jest też czas sadzenia roślin na gruncie.

Kiedy zacząć urządzanie ogrodu?

Już w marcu kiedy robi się ciepło warto zadbać o ogródek. Dobrze jest go przekopać wraz z nawozem, aby ziemia była lepszej jakości. W zależności od tego, jakie konkretne rośliny nas interesują, trzeba się trzymać terminu siewu. Przykładowo hortensje bukietowe odmiany idealne do naszych ogródków wsadzamy do gruntu albo wiosną albo jesienią, kiedy ziemia nie jest już lub jeszcze zamarznięta. Dla tych ozdobnych roślin ważne jest sadzenie w glebie wilgotnej. W niej mogą zapuścić korzenie i się rozrosnąć.

Także wczesną wiosną warto jest siać trawy ozdobne niskie. Trzeba jednak wybrać termin, gdy temperatura jest już stabilna a nocne przymrozki przestają się pojawiać. W Polsce najczęściej będzie to koniec marca lub kwiecień. W zasadzie z każdą ozdobną rośliną warto poczekać aż pogoda będzie łagodna i ciepła. Większość z nich bezpiecznie jest sadzić dopiero w kwietniu, albo nawet w maju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*