Obcas Thomasa – rozwiązanie idealne w korygowaniu sposobu stawiania stopy?

Obcas Thomasa – rozwiązanie idealne w korygowaniu sposobu stawiania stopy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe dzieci mają stopy, które wymagają odpowiednich butów. Ich dobór wpływa na prawidłową postawę ciała oraz sposób chodzenia. Ortopedzi i pediatrzy jednogłośnie mówią, że najlepiej gdy dziecko jak najczęściej chodzi boso. Podczas stawiania pierwszych kroków zaleca się ubierać buty jedynie podczas wyjść na zewnątrz.

Buty zapobiegające i korygujące wady chodzenia

W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w chodzie małego dziecka ortopedzi najczęściej polecają zakupić obuwie wyposażone w obcas Thomasa. Ważne, aby zrobić to zaraz po wykryciu wady. Wtedy jak najszybciej poddana zostanie korygowaniu. Dzięki wbudowaniu w podeszwie dodatkowego obcasa zmienia się rozkład obciążenia stopy w trakcie chodu. Takie buty sprawiają, że pięta jest na wyższym poziomie niż palce, a to zapobiega i koryguje obecne wady chodzenia. Pierwsze rezultaty są widoczne po kilku miesiącach ich systematycznego używania.

Gdzie kupić buciki ortopedyczne?

Https://sklep.zdrowebuciki.pl/kapcie-ortopedyczne to jedno z miejsc, gdzie można zakupić buty z obcasem Thomasa. Sklep internetowy oferuje kilka modeli w wersjach kolorystycznych chłopięcych i dziewczęcych. Zawsze należy pamiętać o tym, aby użytkować buty nowe, a nie używane. Te z drugiej ręki mogą zaszkodzić małym stópkom.

Dobór odpowiedniej pary w profesjonalnym sklepie to także gwarancja zakupu o najwyższej jakości. Stopy dzieci łatwo się pocą, więc obuwie musi być wykonane z przewiewnych, oddychających materiałów. Rozmiar musi być odpowiednio dopasowany – nie można kupować bucików o dwa rozmiary za dużych, bo takie też przyniosą więcej strat niż pożytku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*