Zakup nieruchomości – o czym pamiętać aby transakcja przebiegła szybko i pomyślnie?

Zakup nieruchomości – o czym pamiętać aby transakcja przebiegła szybko i pomyślnie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup nieruchomości w postaci domu lub mieszkania to poważna, życiowa decyzja. Aby cały proces nabywania lokalu przebiegł sprawnie, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim najważniejszym czynnikiem decydującym o szybkiej transakcji są fundusze. Jeśli mamy gotówkę, nie stanowią one problemu, jednak starając się o kredyt, jeszcze przed podpisaniem umowy powinniśmy zorientować się, jaka jest nasza zdolność kredytowa. Ponadto przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy sprawdzić stan prawny lokalu oraz ewentualne obciążenia hipoteczne. Warto także wynająć fachowca, który skontroluje stan techniczny nieruchomości. Ze względu na ilość ważnych kwestii podlegających sprawdzeniu, czasami lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Zalety współpracy z agencją nieruchomości

Współpraca z biurem pośredniczącym w sprzedaży mieszkań i domów to doskonałe rozwiązanie dla osób niemających zbyt wiele czasu. Np. pod adresem https://blaszczyk.com.pl/ znajdziemy firmę, której doświadczony agent przedstawi nam dostępną ofertę dostosowaną do naszych potrzeb. 

Wszystkie lokale w tego typu agencjach są sprawdzone pod względem stanu prawnego, dlatego nie musimy obawiać się ukrytych obciążeń finansowych. Doświadczony pracownik biura nieruchomości pomoże nam także pozałatwiać wszelkiego rodzaju formalności związane z całą transakcją i wskaże kolejne kroki. Pamiętajmy, by zawierając współpracę z agentem ustalić wysokość opłaty. Zazwyczaj jest to procent od ceny nieruchomości, jednak zdarzają się sytuacje, w których kwota konieczna do zapłaty ustalana jest z góry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*