Zakres prac serwisów wózków widłowych

Zakres prac serwisów wózków widłowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe zaprojektowane są tak, aby móc wytrzymać nawet długotrwałą pracę przy dużych obciążeniach. Niezbędne w każdym przedsiębiorstwie, gdzie duże ilości ciężkich towarów trzeba przyjmować lub transportować wewnętrznie. Ale jak we wszystkich innych maszynach, ich części są podatne na zużycie. Wózek widłowy może ulegać awariom, a poszczególne części – zużyciu i zniszczeniu. Aby awaria nie zakłóciła planu dostaw czy innych prac, należy być w kontakcie z serwisem, który podejmie się prac konserwacyjnych i naprawczych naszych urządzeń w sposób kompleksowy. Ważne, aby było to serwis, który gwarantuje jakość i terminowość wykonywanych usług. 

Podstawowe czynności

Okresowa konserwacja sprzętu może wydłużyć czas ich eksploatacji i pomoże uniknąć awarii. Prace takie jak regularna wymiana oleju wydłużają działanie  najważniejszych elementów silnika, a wymiana zużytych opon podnosi bezpieczeństwo pracowników. Jeśli awaria dotyczy jakiejkolwiek części do wózków widłowych, niezbędna jest jej wymiana, gdyż dalsza praca na nie całkiem sprawnym sprzęcie stanowi zagrożenie i może powodować dalej idące awarie. Elementy takie jak łożyska czy rolki ulegają szybszemu zużyciu, dlatego należy wybrać serwis, z którym możliwa będzie stała współpraca. 

Warto korzystać z usług profesjonalistów, którzy zapewniają wysokiej jakości części zamienne, tak jak firma http://www.cetusgdynia.pl/serwis/, oraz ich montaż. Dobrze jest zwrócić uwagę na lokalizację wybranego przez nas zakładu, aby jego pracownicy mogli dotrzeć na miejsce awarii bez przeszkód. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*