Wózki widłowe zaprojektowane są tak, aby móc wytrzymać nawet długotrwałą pracę przy dużych obciążeniach. Niezbędne w każdym przedsiębiorstwie, gdzie duże ilości ciężkich towarów trzeba przyjmować lub transportować wewnętrznie. Ale jak we wszystkich innych maszynach, ich części są podatne na zużycie. Wózek widłowy może ulegać awariom, a poszczególne części – zużyciu i zniszczeniu. Aby awaria nie zakłóciła planu dostaw czy innych prac, należy być w kontakcie z serwisem, który podejmie się prac konserwacyjnych i naprawczych naszych urządzeń w sposób kompleksowy. Ważne, aby było to serwis, który gwarantuje jakość i terminowość wykonywanych usług. 

Podstawowe czynności

Okresowa konserwacja sprzętu może wydłużyć czas ich eksploatacji i pomoże uniknąć awarii. Prace takie jak regularna wymiana oleju wydłużają działanie  najważniejszych elementów silnika, a wymiana zużytych opon podnosi bezpieczeństwo pracowników. Jeśli awaria dotyczy jakiejkolwiek części do wózków widłowych, niezbędna jest jej wymiana, gdyż dalsza praca na nie całkiem sprawnym sprzęcie stanowi zagrożenie i może powodować dalej idące awarie. Elementy takie jak łożyska czy rolki ulegają szybszemu zużyciu, dlatego należy wybrać serwis, z którym możliwa będzie stała współpraca. 

Warto korzystać z usług profesjonalistów, którzy zapewniają wysokiej jakości części zamienne, tak jak firma http://www.cetusgdynia.pl/serwis/, oraz ich montaż. Dobrze jest zwrócić uwagę na lokalizację wybranego przez nas zakładu, aby jego pracownicy mogli dotrzeć na miejsce awarii bez przeszkód. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 1 =