Sprzęt, który warto mieć w garażu

Sprzęt, który warto mieć w garażu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O wyposażeniu garażu mężczyźni mogliby rozmawiać godzinami. Asortyment sklepów z narzędziami jest ogromny, a oferta dostępna online – jeszcze większa. Nigdy nie wiesz czy blokada rozrządu forda 1.6 16v przyda Ci się kiedykolwiek, ale może warto rozejrzeć się za sprzętem, który dobrze mieć pod ręką?

Co zatem warto mieć w garażu?

Dobre płaskie klucze
Absolutny „must have” w każdym garażu. Nie warto oszczędzać i kupować tanich zestawów z marketu. Wytrzymałe, dobrze leżące w dłoni i dokładnie wykonane klucze pozwolą odkręcić każdą zapieczoną śrubę. Nie wygną się ani nie złamią, nawet jeśli przedłużymy ramię długą rurą.

Spawarka
Niewielki migomat pozwoli pospawać industrialny stolik z profili, załatać dziurę w progu, dospawać większą nakrętkę na obrobiony łeb śruby, zmodyfikować jakiś uchwyt lub zbudować własną rajdkówkę od podstaw. Możliwości są nieskończone – ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Prostownik
Prostowniki samochodowe występują w przeróżnych wersjach i odmianach. Ale nawet niewielki, 6-amperowy prostownik z marketu uratuje Cię z opresji, gdy prądu w akumulatorze zabraknie. Jeśli masz więcej samochodów, warto zainwestować w coś mocniejszego i bardziej zaawansowanego.

Kompresor
Sprężone powietrze można użyć nie tylko do pompowania kół. Ilość narzędzi pneumatycznych jest ogromna, a ich ceny umiarkowane. Np. szlifierkę oscylacyjną można kupić za ok. 100 zł, a w odróżnieniu od jej elektrycznej wersji – można nią także szlifować na mokro!

Ogrzewanie i dobra wentylacja
Na koniec temat trochę mniej sprzętowy, ale niezwykle istotny – gdy na zewnątrz jest -20 stopni Celsjusza, w nieogrzewanym garażu jest niewiele więcej. Wykonanie jakichkolwiek prac jest w zasadzie niemożliwe – praca w grubych rękawicach jest utrudniona – bez nich po 3 minutach nie czujesz palców. Podobnie z wentylacją – spalony lakier przy spawaniu, opary rozpuszczalników, pył ze szlifowania – to wszystko bardzo negatywnie odbija się na Twoim zdrowiu i o ból głowy nietrudno. Warto zainwestować w poprawę warunków pracy i dobre samopoczucie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*