Zakładamy domowy zwierzyniec

Zakładamy domowy zwierzyniec
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie zwierzaków w domu to świetny sposób, by nauczyć nasze dzieci odpowiedzialności. Domowy zwierzyniec to kilka czworonogów, z których każdy ma nieco inne potrzeby. Nauczenie się ich trybu życia będzie niezbędne do prawidłowej opieki. Koty na przykład załatwiają się tylko do kuwety – to dla nich rzecz imitująca warunki naturalne, bo na zewnątrz mogą „to” robić do ziemi. Zakopywanie swoich nieczystości sprawia, że koty są uznawane za jedno z najbardziej higienicznych zwierząt. Jeżeli tylko zapewnimy mu odpowiednie miejsce, to nie będzie kłopotów z zabrudzeniem mieszkania. Psy za to załatwiają się tylko i wyłącznie na zewnątrz, więc należy ustalić sobie określone pory na spacery, by zarówno pies, jak i jego właściciel codziennie wiedział, kiedy jest czas na wyjście z domu.

Czym karmić zwierzaki, czyli jedzenie dla czworonogów

Kupując gotowe karmy wysokiej jakości zaoszczędzamy sobie czas na przygotowywanie posiłków dla zwierząt. Niektóre z nich powinny jeść specjalnie przygotowane dla nich dania. Karma dla królika stanowi specjalnie przygotowany dla niego zestaw wartości odżywczych potrzebnych mu na co dzień.

Koty są mięsożercami. Powinny więc spożywać produkty bogate w białko. Najlepsze dla nich będą wysokogatunkowe karmy oraz ryby. Gotowa puszka z rybą dla kota (zobacz tutaj: https://www.doggo.com.pl/164_moonlight-dinner) pozwoli na to, by nasz pupil otrzymał pełnowartościowy posiłek, bez konieczności oddawania mu resztek z własnej kolacji. Psy za to muszą mieć bardziej zbilansowaną dietę, składającą się z różnych składników odżywczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*