Olejki eteryczne – naturalna aromaterapia w Twoim domu

Olejki eteryczne – naturalna aromaterapia w Twoim domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olejki eteryczne znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Wchodzą w skład naturalnych kosmetyków, mogą być stosowane do nadania zapachu ubraniom lub być zastosowane jako naturalny odświeżacz powietrza. Najciekawszym przeznaczeniem olejków eterycznych jest jednak aromaterapia. Jest to doskonały sposób na pachnący relaks w twoim domu po ciężkim dniu, ale również metoda na naturalne leczenie wielu dolegliwości. Dodatkowo substancje czynne zawarte w olejkach eterycznych nie tylko nadadzą powietrzu przyjemny zapach, ale również zadziałają dezynfekująco blokując rozwój drobnoustrojów, a także wirusów i roztoczy.

Na czym to polega?

Olejki eteryczne uwalniają swoje właściwości pod wpływem ciepła. Najprostszym sposobem na przeprowadzenie aromaterapii w twoim domu będzie więc rozprowadzenie olejków eterycznych w powietrzu za pomocą specjalnego, małego kominka. W przypadku tego tradycyjnego urządzenia do aromaterapii wystarczy wlać kilka kropel wybranego ekstraktu w specjalnie przeznaczone do tego miejsce i zapalić świeczkę, aby móc zacząć rozkoszować się stopniowo uwalniającym się zapachem.

Najczęściej wybierane olejki to: olejek z drzewa herbacianego (świetnie sprawdzi się w profilaktyce przeziębień i w sezonie grypowym), olejek lawendowy (działa uspokajająco, będzie idealny do inhalacji przed snem), olejek pomarańczowy (idealny na poprawę nastroju). Na tym jednak nie koniec, ponieważ do wyboru jest cały wachlarz substancji o przeróżnych zapachach i właściwościach. Warto zaopatrzyć się w różne warianty i dopasować ich wybór indywidualnie do swoich potrzeb, czy też dolegliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*