Wybieramy łóżko dla dziecka

Wybieramy łóżko dla dziecka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór łóżka dla dziecka to najważniejsza decyzja, jaką musimy podjąć w trakcie urządzania jego pokoju. Od jakości tego mebla w dużej mierze zależy bowiem komfort, co przekłada się również na ogólne samopoczucie. Podstawą jest odpowiednie dopasowanie konstrukcji do wieku naszej pociechy. Jeśli np. mamy niemowlę, wówczas niezbędne będzie zakupienie małego łóżeczka z zabezpieczeniem chroniącym je przed wypadnięciem. Stylowe produkty tego typu znajdziemy np. na https://tweeto.pl/

Bezpieczeństwo to priorytet 

W przypadku niemowlęcia najlepszym wyborem jest łóżeczko wielofunkcyjne, wykonane z naturalnego drewna. Powinno ono posiadać funkcją opuszczania boku i regulację wysokości spania. Dzięki temu nie będziemy musieli po kilkunastu miesiącach kupować nowej konstrukcji – wystarczy, że obniżymy materac na niższy poziom. Doskonałym rozwiązaniem jest mebel z dodatkowymi komodami przeznaczonymi do przechowywania ubranek. Pamiętajmy o tym, że łóżeczko dziecięce musi być nieskazitelne pod względem jakościowym. Unikajmy zatem modeli z ostrymi krawędziami, odpryskującą się farbą lub lakierem czy innymi elementami, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrażać maleństwu (certyfikat i atest PZH to podstawa). 

Z kolei w przypadku przedszkolaka sprawdzi się drewniane łóżko jednoosobowe z wysuwaną szufladą na pościel i odpowiednim materacem – nie za twardym, ale też niezbyt miękkim (optymalna będzie wersja termoelastyczna). W sytuacji, gdy posiadamy dwójkę dzieciaków, możemy z powodzeniem postawić na konstrukcję piętrową, pod która można bez problemu zagospodarować przestrzeń na biurko, ewentualnie niewielką szafkę.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*