Rolety, jak je czyścić?

Rolety, jak je czyścić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety okienne i materiałowe to jedne z najczęściej widywanych form osłony okna. Praktyczne i funkcjonalne – współcześnie – pełnią także rolę estetyczną oraz dekoracyjną danych pomieszczeń. Mało które mieszkanie nie ma ich w swoim wyposażeniu. Jak jednak powinniśmy o nie dbać, aby zachować ich zalety przez jak najdłuższy okres czasu?

Regularna pielęgnacja i konserwacja

Kluczem do sukcesu jest stała dbałość o stan rolet, ale i odpowiednie podejście do czyszczenia. W zależności od wykorzystanego materiału dane produkty wymagać mogą innych metod czyszczenia, dlatego czytajmy uważnie instrukcje zamieszczone przez producentów. Aby pozbyć się warstw kurzu na roletach wystarczy regularnie je odkurzać (przy zachowaniu ostrożności w przypadku delikatniejszych struktur). Alternatywą jest użycie do tego wilgotnej szmatki. Z kolei rolety dzień noc sklep online to jeden z bardziej praktycznych zakupów (brak skomplikowanych czynności czyszczących) czy charakterystyczna wielofunkcyjność. Jednakże, przed zakupem warto dokonać szybkiego porównania cen pomiędzy najbardziej interesującymi nas produktami oraz sprawdzić firmę zajmującą się sprzedażą. 

Użycie chemicznego detergentu powinno mieć miejsce jedynie wtedy, gdy na rolecie powstaną zacieki (te są szczególnie widoczne w świetle słonecznym) czy głębsze zabrudzenia. Im łagodniejszy to środek, tym mniejsze ryzyko, iż materiał zostanie w jakiś sposób uszkodzony. Z racji na to, że rolety rzymskie wykonane są z bardziej odpornych materiałów, to niebezpieczeństwo mocniejszego zabrudzenia jest w ich przypadku o wiele niższe. Ciekawym rozwiązaniem są także żaluzje drewniane, jak te przedstawione na stronie: https://www.el-deko.pl/zaluzje/zaluzje-drewniane. Skuteczne w działaniu, a przy tym nadające wnętrzom oryginalnego klimatu. Co istotne, ciężko jest również zabrudzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*