W jakich sukniach ślubnych dobrze wyglądają wysokie kobiety?

W jakich sukniach ślubnych dobrze wyglądają wysokie kobiety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utarło się powszechne przekonanie, że wysokie kobiety nie mają zazwyczaj żadnego problemu z wyborem sukni na własny ślub. Nie jest to do końca prawda, ponieważ istnieje wiele kreacji, które niezbyt pasują do dużego wzrostu – zwłaszcza połączonego ze szczupłą sylwetką. W tym przypadku uniwersalnym rozwiązaniem jest model prosty na całej długości z delikatnym rozcięciem znacząco ułatwiającym poruszanie się. Należy go dostosować do figury za pomocą specjalnych zaszewek, ewentualnie tzw. cięć francuskich.

Kilka najlepszych propozycji 

Oprócz sukni prostej, dla wysokiej panny młodej znakomicie nadaje się również kreacja w kształcie litery A, tyle że nie z obszernym, ale jedynie lekko rozszerzającym się od pasa dołem. Skutecznie zamaskuje ona ewentualne defekty w obrębie bioder czy ramion. Co istotne, można do niej bez żadnego problemu dobrać dowolne okrycie wierzchnie (np. bolerko lub żakiet), a także nakrycie głowy (welon, fascynator itp.). Na uwagę zasługuje ponadto kreacja typu empire – wykonana ze zwiewnego, lejącego się materiału. Stanowi ona całkowite przeciwieństwo modeli nadmiernie rozłożystych i udekorowanych mnóstwem błyszczących detali, dlatego okaże się strzałem w dziesiątkę dla skromnej panny młodej ceniącej sobie tradycyjne rozwiązania.

Inna ciekawa propozycja to delikatna suknia ślubna syrenka, która świetnie eksponuje kobiecość. Jej specyficzną cechą jest to, że rozszerza się dopiero na wysokości ud, przechodząc w efektowny tren. W sklepach są dostępne wersje bez ramiączek oraz z dekoltem w kształcie litery V. Dodajmy, że wysokie kobiety powinny bezwzględnie zrezygnować z kreacji tea lenght o długości do połowy łydki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*