W jakich gałęziach przemysłu wykorzystuje się kompresory?

W jakich gałęziach przemysłu wykorzystuje się kompresory?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kompresory są urządzeniami, które służą do wytwarzania wysoko sprężonego ciśnienia oraz wymuszania jego przepływu. Najczęściej wykorzystywanym ich rodzajem są te tłokowe. Składają się one z obudowy cylindra, głowicy z wewnętrznymi zaworami, układu korbowego, zaworu ssącego oraz zaworu tłocznego oraz tłoku. Dzięki swoim właściwościom mają one szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.

W jaki sposób działają kompresory?

Najpopularniejszym rodzajem kompresorów są sprężarki tłokowe, które są proste w obsłudze oraz bardzo wydajne. Można spotkać także wersje śrubowe, wewnątrz których obracają się dwie śruby.

Kompresory wykorzystuje się przede wszystkim w motoryzacji w celu szybkiego i sprawnego napompowania opon samochodowych. Można je spotkać nie tylko w warsztatach, ale również na stacjach benzynowych. Stosuje się je również do napełniania poduszek aut z pneumatycznym zawieszeniem. Kompresory wykorzystuje się także w przemyśle do malowania pistoletami pod ciśnieniem. Dzięki nim aplikacja farby przebiega bardzo szybko, a co najważniejsze dokładnie. Służą one również do zasilania różnego rodzaju elektronarzędzi, a przede wszystkim wiertarek, szlifierek oraz gwoździarek.

Kompresory śrubowe, które chłodzone są olejem wykorzystuje się głównie w zakładach przemysłu drzewnego oraz tekstylnego. Modele bezolejowe spotkać można wszędzie tam, gdzie potrzebne jest powietrze niezanieczyszczone drobinkami oleju, czyli przede wszystkim w przemyśle chemicznym oraz farmaceutycznym. Duży wybór sprężarek dostępny jest na stronie https://czemar.pl/pl/10-sprezarki-powietrza-uzywane-kompresory-srubowe-osuszacze-silniki-dmuchawy-zbiorniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*