Jak odpowiednio dbać o swoje włosy – o czym powinniśmy pamiętać?

Jak odpowiednio dbać o swoje włosy – o czym powinniśmy pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowa pielęgnacja włosów jest kluczem do ich pięknego i zdrowego wyglądu. Niestety nie każda z nas może pochwalić się grubym, lśniącym warkoczem. Nasuwa się, więc pytanie, o czym powinnyśmy pamiętać, aby nasze włosy rosły zdrowe oraz błyszczące? Jakich kosmetyków należy używać w codziennej pielęgnacji włosów?

Przepis na piękne i gładkie włosy

Utrzymanie olśniewającej fryzury jest nie lada wyzwaniem oraz wbrew pozorom wymaga odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Podstawą pielęgnacji naszych włosów powinno być utrzymanie równowagi PEH. Zapoznajmy się z więc z jej elementami. Proteiny odpowiadają za uzupełnianie uszkodzeń we włosie, działają jak cegiełki wypełniające ubytki. Emolienty odpowiadają za utrzymywanie wilgoci we włosie oraz zabezpieczają go przed bodźcami zewnętrznymi, dlatego są tak ważne w pielęgnacji. Natomiast humektanty nawilżają nasze włosy. 

Należy pamiętać, że każdy włos jest inny oraz potrzebuje innych składników dla zachowania naturalnej równowagi. Kosmetyk polecony przez naszą przyjaciółkę, dla nas może okazać się kompletną klapą. Podczas szukania odpowiedniej pielęgnacji dla naszych włosów, powinnyśmy wypróbować szereg różnych preparatów, aż w końcu odnajdziemy złoty środek oraz będziemy cieszyć się piękną i lśniąca fryzurą. 

Wśród najważniejszych elementów dbania o nasze włosy jest również ich regularne podcinanie u fryzjera. Należy raz w miesiącu podciąć kilka milimetrów naszych włosów. W dłuższym okresie czasowym przyspieszy to ich porost oraz wyeliminuje efekt wykruszania się końcówek. Pomocne mogą się również okazać zabiegi pielęgnacyjne. W walce o miękkie i gęste włosy pomoże niewątpliwie fryzjer Poznań to miejsce, gdzie znajdziemy szereg salonów oferujących usługi najwyższej jakości. No i nie zapominajmy – odpowiednia pielęgnacja włosów wiąże się z systematycznością, która jest kluczem do zdrowych i pięknych włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*