Od kiedy znamy soczewki kontaktowe? Kiedy zastąpiły one okulary?

Od kiedy znamy soczewki kontaktowe? Kiedy zastąpiły one okulary?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kontaktowe istnieją już od dawna. Zostały wynalezione przez Otto Wichterle, czeskiego naukowca, w 1961 roku. Pierwsza soczewka kontaktowa była wykonana z elastycznego polimetakrylanu metylu (PMMA).

Początki bywają trudne

Pierwsze kontakty były dość grube i trzeba było się trochę przyzwyczaić do ich noszenia. Powodowały również pewne problemy ze wzrokiem, takie jak wrażliwość na światło i infekcje. Z czasem technologia uległa poprawie i coraz więcej osób używa kontaktów zamiast okularów.

Dla estetyki i zdrowa wzroku

Soczewki kontaktowe https://sklep.contempo.pl/coopervision-c-1_59.html wykonane są z cienkiego, elastycznego tworzywa sztucznego, które nosi się bezpośrednio na powierzchni oka. Są dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i mocach (dioptriach). Istnieją również wieloogniskowe (bifokalne) soczewki kontaktowe, które mogą korygować zarówno krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność.

Soczewki kontaktowe są świetną alternatywą dla okularów, ponieważ są wygodne i łatwe w konserwacji. Można je nosić przez cały dzień, nie martwiąc się o to, że się zabrudzą lub rozmażą od makijażu, lub innych zanieczyszczeń z twarzy, jak w przypadku okularów.

Dlaczego warto stosować soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to świetny sposób na podkreślenie koloru oczu i nadanie im bardziej energicznego wyglądu. Mogą również pomóc Ci ukryć cienie, nierówny koloryt i inne drobne niedoskonałości. Soczewki kontaktowe są dostępne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet w różnych wzorach i kolorach, jak również klasyczne bezbarwne, niewpływające na tęczówkę oka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*