Ubrania BHP – dlaczego należy je stosować?

Ubrania BHP – dlaczego należy je stosować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odzież BHP jest niezwykle istotnym elementem, niezbędnym podczas wykonywania wielu zawodów. Fartuchy, kombinezony ochronne, okulary, rękawiczki, buty – to wszystko sprawia że jesteśmy bezpieczni w miejscu naszej pracy w razie nieoczekiwanych zdarzeń. Sklep BHP jest miejscem gdzie możemy nabyć ubrania BHP, specjalistyczne i dostosowane do wymagań określonych przepisami prawnymi.

Dla kogo odzież BHP?

Do noszenia odzieży BHP zobligowanych jest wiele osób wykonujących rozmaite zawody. Przede wszystkim wszelkiego rodzaju zawody medyczne kojarzone są z fartuchami i kombinezonami. W tym przypadku odzież BHP pozwala chronić personel przed uszkodzeniami ciała związanymi z kontaktem z pacjentem i z jego wydzielinami. Chodzi o bezpieczeństwo pracowników, a także pacjentów.

Odzież BHP noszona jest także przez pracowników kuchni. W tym przypadku także chronimy swoją odzież przed zabrudzeniem, ale także chronione są przygotowywane potrawy przed np. włosami, które mogą wypadać – dzięki ochronnym czepkom, które są obowiązkowe w kuchni.

Odzież BHP w laboratorium

Do noszenia odzieży ochronnej zobowiązani są także pracownicy laboratorium. Odzież BHP ma ich chronić przed nieoczekiwanymi wypadkami, które mogą zdarzyć się w miejscu ich pracy. Często nie wystarczą zwykłe materiałowe fartuchy – niekiedy pracownicy zobowiązani są do noszenia odzieży chroniącej np. przed wysoką temperaturą panującą w ich przestrzeni pracy, albo nieprzepuszczalną dla związków z otoczenia, podczas pracy z substancjami silnie toksycznymi, wchłaniającymi się przez skórę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*