Co oferują profesjonalne firmy kurierskie?

Co oferują profesjonalne firmy kurierskie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś sprawdzimy, jakie ciekawe usługi oferują firmy kurierskie. Wyjaśnimy, jak przetransportować coś bardzo dużego, albo nietypowego. Weźmy na przykład silnik samochodowy, który chcemy kupić do naszego auta, bo stary uległ awarii.

Powiedzmy, że znaleźliśmy drugi silnik w idealnym stanie, ale jest on na drugim końcu Polski, blisko 1000 kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Co wtedy zrobić, skoro nie możemy pozwolić sobie na tak daleką podróż, a dodatkowo nie mielibyśmy jak czegoś tak dużego przewieźć?

Poszukiwania firmy kurierskiej

Musimy wtedy znaleźć porządną, bardzo profesjonalną firmę, która świadczy specjalne przesyłki kurierskie. Silniki samochodowe przewozi się najczęściej na paletach, dlatego firma którą wybierzemy, musi oferować transport palet. Działa to bardzo prosto: sprzedający ładuje towar na paletę, która następnie  zostaje załadowana wózkiem widłowym, albo windą na samochód i w ten sam sposób rozładowana u klienta na miejscu.

Czy to dużo kosztuje?

Oczywiście przewóz tak dużych i ciężkich rzeczy kosztuje nieco więcej niż małych przesyłek, ale i tak wychodzi to o wiele taniej, niż jeśli mielibyśmy wynajmować przyczepę lub specjalny samochód dostawczy i jechać po wspomniany silnik samochodowy na drugi koniec kraju.

Dlatego też firmy kurierskie, które oferują transport specjalny są bardzo pożądane, bo pomagają nam zaoszczędzić pieniądze, oraz przesyłać nietypowe, ciężkie lub bardzo duże przedmioty. Na szczęście rosnąca ich liczba oferuje usługi transportu wielkogabarytowego, więc można liczyć, że większa konkurencja spowoduje dalszy spadek cen.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*