Czym zajmują się firmy spedycyjne?

Czym zajmują się firmy spedycyjne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak działają firmy spedycyjne i czym się zajmują? Spedycja, czyli inaczej mówiąc logistyka, to przewóz towarów z punktu A do punktu B. Firmy takie przesyłają paczki głównie na obszarze jednego kraju, ale zdarza się też, że zajmują się one transportem międzynarodowym. Wysłanie naszej przesyłki za pomocą firmy spedycyjnej to bardzo wygodne rozwiązanie.

Taki proces trzeba zacząć od wyszukania odpowiedniej firmy i upewnienia się, że posiada ona w zakresie swoich usług transport międzynarodowy. Jeśli tak jest w istocie – należy sprawdzić cenę takiej usługi. Najczęściej jest ona podana już na stronie internetowej danej firmy np. na http://www.europoltrans.pl/transport-miedzynarodowy/, ale bywa też, że musimy ją ustalić osobiście.

Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy chcemy nadać przesyłkę o niestandardowych kształtach, bądź dużych wymiarach. Wtedy cena takiej usługi może być delikatnie wyższa. Po ustaleniu kosztów i zamówieniu kuriera, należy dokładnie zapakować przesyłkę, tak by zminimalizować ryzyko uszkodzenia jej zawartości podczas dalekiej podróży.

Oczekiwanie na kuriera i szybkość transportu

Gdy już wykonamy wszystkie te czynności, pozostało nam tylko czekać na kuriera. Powinien on omówić się z nami na odbiór przesyłki o konkretnej godzinie, by nie kolidowało to z naszymi innymi planami.

Po odebraniu przesyłki od nas, trafia ona do specjalnego magazynu, a następnie przekazywana jest kolejnemu kurierowi, który zazwyczaj dowozi ją na miejsce docelowe, lub do innego magazynu. Przesyłka zazwyczaj w ciągu 2-3 dni dociera w miejsce, w które ją wysłaliśmy.

Tekst powstał we współpracy z Europoltrans.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*