Twardy jak kamień, dopóki nie spadnie na mnie głaz – psychoterapia

Twardy jak kamień, dopóki nie spadnie na mnie głaz – psychoterapia
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdemu z nas wydaje się, że jest niepokonany, do momentu, w którym życie pisze scenariusz, którego nie oczekiwaliśmy. Kiedy załamanie nerwowe uderza, czujesz się, jakbyś utonął we własnych myślach i uczuciach, problem w tym, że sam, nie jesteś w stanie znaleźć kamizelki ratunkowej.

Pora zaakceptować fakt, że przechodzisz przez trudny okres i dać sobie pozwolenie na zadbanie o siebie. Ważne jest, aby szukać pomocy u kogoś, kto może zapewnić wsparcie, takie jak przyjaciel lub członek rodziny, lub lekarz albo terapeuta, oferujący praktyczne rozwiązania dla przezwyciężenia stanu przed chorobowego – tak, dokładnie. Od załamania niedaleka droga do depresji…

Konieczna konsultacja z psychoterapeutą

Psychoterapia wspomoże osoby z przechodzące stan załamania poprzez stworzenie przestrzeni pomiędzy ich myślami i uczuciami, dzięki czemu mogą odzyskać kontrolę http://www.psychoterapia.lublin.pl/ nad tym, czego doświadczają. Pomaga im rozwijać strategie radzenia sobie ze stresorami w ich życiu i daje im narzędzia do radzenia sobie z przyszłymi problemami, które mogą się pojawić.

Załamanie nerwowe to ostry stan psychiczny, w którym osoba traci zdolność do radzenia sobie ze stresem. W tym stanie osoba może mieć trudności z funkcjonowaniem w życiu codziennym. Charakterystyczne są:

  • Lęk i ataki paniki
  • Bezsenność i koszmary senne
  • Depresja lub myśli zagrażające życiu i zdrowiu
  • Trudności z koncentracją lub podejmowaniem decyzji

Objawy z reguły są na tyle poważne, że zakłócają zdolność do funkcjonowania w życiu codziennym w stopniu choćby formalnym. Przechodzisz przez to? Daj sobie pomóc, szkoda życia, na beznamiętne obserwowanie tego, jak przesypuje się ono nam przez palce niczym piach w klepsydrze.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*