System dyszowy do kleju – Czy znasz jego wszystkie odmiany?

System dyszowy do kleju – Czy znasz jego wszystkie odmiany?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System dyszowy służy do aplikacja kleju, uszczelniaczy i innych materiałów. Jest to najważniejsza część ręcznego pistoletu dozującego, ponieważ zapewnia kontrolę nad dozowaną ilością i umożliwia aplikację w dowolnej orientacji. Dostępnych jest wiele różnych typów dysz, z których każdy ma swoje zalety i wady. W tym artykule dowiesz się, jak działa taka dysza oraz jakie są jej rodzaje.

Jak to działa?

Tłok pod ciśnieniem lub cylinder pneumatyczny podgrzewa i dozuje materiał przez dyszę na podłoże takie jak skóra, plastik lub metal. Operator kontroluje ciśnienie i temperaturę za pomocą pedału nożnego. Systemy dysz muszą być szczelne, aby nie dochodziło do wycieków, w przeciwnym razie może dojść do zanieczyszczenia, a także do zranienia rąk operatora. Do rodzajów dysz należą:

Dysza z plastiku

Są one wykonane z plastiku i mogą być użyte tylko raz, zanim trzeba będzie je wymienić. Jednak, ponieważ są tak niedrogie (i jednorazowe), są świetną alternatywą, gdy nie chcesz poświęcić czasu na sprzątanie po każdym użyciu lub po prostu nie jesteś w nastroju na ten dzień!

Dysza z metalu

Metalowe dysze wielokrotnego użytku mogą być bardziej opłacalne niż jednorazowe plastikowe, ponieważ można je czyścić między kolejnymi użyciami i używać wielokrotnie przed wymianą. Szeroka, płaska powierzchnia dyszy rozprowadza klej, dzięki czemu może on dotrzeć do dużych powierzchni.

Inne typy dysz to: dysza płaska (FSN), dysza okrągła (RSN), dysza z zaworem wlotowym/wylotowym (ISN), dysza z rowkiem powierzchniowym (RSN).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*