Komputer stacjonarny czy laptop?

Komputer stacjonarny czy laptop?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiamy się nad zakupieniem pierwszego komputera, ale stoimy przed ważnym wyborem. Na rynku dostępne są zarówno komputery stacjonarne, czyli PC, a zarazem laptopy, urządzenia mobilne. Myślimy więc o tym, który komputer stanowi dla nas lepsze rozwiązanie. Najlepiej będzie, jeśli dokładnie zapoznamy się z ich możliwościami.

Komputer stacjonarny

Komputer, który montujemy w naszym domu, mieszkaniu i biurze i następnie staramy się na bieżąco z niego korzystać. Dbamy o to, znajdował się na biurku, do którego dodatkowo dokupiliśmy właściwy fotel. Jakie jednak parametry jest w stanie posiadać taki komputer. Gdyby spojrzeć na rynek komputerowy to tutaj sklepy oferują nam te najnowsze komputery stacjonarne, przygotowane dla najbardziej wymagających. Cechują się dużą pamięcią ram, rozbudowanym dyskiem twardym, nowoczesnym systemem operacyjnym i pozostałymi zaletami. Ale posiada ten sprzęt pewne ograniczenie, czyli brak mobilności. Oznacza to, że korzystamy z niego tylko w naszym mieszkaniu.

Komputer mobilny – laptop

Kolejną opcją okazuje się dla nas laptop, czyli komputer, z którym wszędzie będziemy mogli się wybrać. Działa również na samej baterii i to nawet do 8 godzin. Wiele tak naprawdę zależy od możliwości baterii, jak i zasilania, które oferuje.

Najlepiej będzie, jeśli wybierzemy komputer, który będzie w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli więc będziemy z niego korzystać tylko w domu czy biurze, to warto zastanowić się nad lepszym komputerem stacjonarnym, z większym ekranem. Natomiast, gdybyśmy korzystali z niego również mobilnie to tutaj o wiele lepszym wyjściem okazuje się laptop.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*