Jakie akcesoria do fajki wodnej są potrzebne?

Jakie akcesoria do fajki wodnej są potrzebne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując fajkę wodną, powinniśmy od razu zaopatrzyć się w cały zestaw potrzebnych akcesoriów. Niektóre z nich bardzo ułatwiają korzystanie z shishy.

Niezbędne elementy

Na pierwszym miejscu wśród akcesoriów niezbędnych do komfortowego korzystania z fajki wodnej, jest komin. Niektóre shishe co prawda zawierają je w zestawie, jak chociażby fajki wodne Al Papcio. Jednak jeżeli nie mamy swojego komina, to powinniśmy zakupić to akcesorium. Podnosi ono temperaturę, pozwalając efektywniej wykorzystać temperaturę węgla, oraz przyspieszając rozpalanie.

Kolejną rzeczą, bez której nie da się dobrze korzystać z fajki wodnej, jest zestaw wyciorów. Regularne i dokładne czyszczenie korpusu jest bardzo ważne, bo osadza się w nim nikotyna oraz często spływa do niego trochę melasy. Dodatkowo, dobrej jakości wycior pozwoli nam dokładnie i szybko wyczyścić dzban. Jest to istotne, ponieważ woda pozostawiona w nim na kilka dni, potrafi bardzo mocno zepsuć doznania smakowe.

Akcesoria ułatwiające obsługę fajki wodnej

Bardzo fajną rzeczą dla fanów shishy, są rozpalarki do węgli. O ile węgiel Tom Cocochca na zwykłej kuchence gazowej, rozpalać się będzie 10 do 15 min, tak na dobrej rozpalarce zajmie to zaledwie 3 min. Pomagają one również równiej rozgrzać cały węgiel, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego posmaku na początku palenia.

Warto również zakupić dobrej jakości szczypce. Te dołączone do zestawów z fajkami, bywają śliskie oraz twarde, przez co nie czujemy dobrze węgla. taka sytuacja, może się skończyć się rozkruszeniem węgla lub jego upadkiem na podłogę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*