Sympatyczne kołderki dla dzieci – wzory, motywy i pluszaki, które umilą sen maluchowi

Sympatyczne kołderki dla dzieci – wzory, motywy i pluszaki, które umilą sen maluchowi
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla każdego rodzica sen dziecka jest jednym z najważniejszych czynników od jego narodzin. Podczas snu dziecko regeneruje swój organizm, ale przede wszystkim się rozwija, co pomaga mu w dalszym poznawaniu świata. Dlatego też tekstylia, którymi się otacza, muszą być odpowiednio dobrane, by zapewnić maluchowi jak największy komfort snu.

Na co zwracać uwagę przy doborze odpowiednich tkanin?

Główną uwagę należy przyłożyć do materiałów. Najlepszym rozwiązaniem są wysokogatunkowe bawełny antyalergiczne, które idealnie nadają się do łóżeczek naszych pociech od pierwszych dni życia. Ważne również są wzory i kolory. Pościele o jaskrawych, krzyczących kolorach nie ukołyszą dziecka do snu. Należy kierować się umiarem i wybierać stonowane barwy z przyjaznymi akcentami (gwiazdki, zwierzątka, itp.). Dokonując wyboru można pójść w kierunku tasiemek sensorycznych, które przykuwają uwagę dziecka oraz pobudzają zmysły wzroku i dotyku. Idealnym przykładem takiego przykrycia naszych pociech jest kocyk Minky.

Urocze kocyki znajdziesz także na: https://www.moker.eu/koc-akrylowy-gruby-i-cieply-wzor-maki-p-393.html.

Ciekawe akcesoria do snu

Oprócz odpowiedniego nakrycia dziecka ważnym elementem są także dodatki, które sprawią, że maluch będzie chciał przebywać w swoim łóżeczku. Muszą być one na pewno przytulne i interesujące dla bobasa, ale najważniejszym czynnikiem pozostaje bezpieczeństwo. Dostępne na rynku są pewnego rodzaju pluszaki z kontrolerem oddechu, co stanowi duży komfort dla rodziców. Ciekawym rozwiązaniem są również lampki zamontowane w maskotkach, które stanowią bufor bezpieczeństwa na wypadek nagłego przebudzenia się maluszka oraz szumiące misie. Wydają one dźwięki pulsu matki i bijącego serduszka, przez co dziecko będzie odczuwać spokój podczas snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*