O co zadbać, aby dobrze zregenerować się w trakcie snu?

O co zadbać, aby dobrze zregenerować się w trakcie snu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen odgrywa niezwykle istotną rolę w kontekście regeneracji ludzkiego organizmu, ponieważ jego niedostateczna ilość lub zła jakość może skutkować kiepskim samopoczuciem, a nawet poważnymi problemami zdrowotnymi. Podstawowym wymogiem jest tutaj korzystanie z wysokiej jakości łóżka. Zdecydowanie najlepiej spisują się konstrukcje wykonane w całości z naturalnego drewna bukowego, ponieważ gwarantują ciału optymalną stabilizację, a na dodatek są ponadprzeciętnie wytrzymałe. Jeśli interesują nas porządne łóżka bukowe producent oferuje je w zróżnicowanym rozmiarze i rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Pamiętajmy o dobraniu właściwego materaca

Aby zapewnić sobie komfortowy sen, trzeba przede wszystkim regularnie uprawiać aktywność fizyczną, unikać drzemek w ciągu dnia, nie jeść bezpośrednio przed położeniem się do łóżka i znacznie ograniczyć spożywanie używek (kawy, alkoholu itp.). Ponadto nie obejdzie się bez częstej wymiany pościeli, gdyż wskutek codziennej eksploatacji gromadzą się w niej szkodliwe dla zdrowia bakterie, grzyby i drobnoustroje. Poduszka i kołdra musi być oczywiście wykonana z przewiewnego, przyjemnego w dotyku materiału, najlepiej o właściwościach antyalergicznych (np. bawełny organicznej lub jedwabiu).

Istotne jest dopasowanie wymienionych elementów do danej pory roku. Ogromne znaczenie ma też materac, który powinien gwarantować wysoki poziom higieny i maksymalną wygodę w trakcie snu. W tym względzie nie ma sobie równych model wypełniony pianką termoelastyczną – głównie dlatego, że świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, a przy okazji jest dostępny w stosunkowo atrakcyjnej cenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*