Solidne drzewo na drewnie konstrukcje przydomowe

Solidne drzewo na drewnie konstrukcje przydomowe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sosnowe, czy też świerkowe konstrukcje w ogrodach stały się niesamowicie popularne w ostatnich latach. Altana, pergola nad tarasem, jak również drewniana wiata garażowa to obecnie bardzo powszechny widok. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ ten surowiec naturalny jest bardzo trwały i wdzięczny w obróbce. Wcześniej wymienione gatunki drzew są najpopularniejszymi, wybieranymi rodzajami do tworzenia rozmaitych budowli, w dużej mierze to zasługa stosunkowo niskiej ceny. Na rynku jest drewno lite lub klejone, ale istnieje także wiele klas, które różnią się np. wielkością pęknięć, sęków, wyciekiem żywicy lub przerostami. Oczywiście im wyższa klasa, tym droższe będą belki.

Cechy drewna idealnego

Zazwyczaj, gdy zabieramy się za budowanie przydomowych konstrukcji, koncentrujemy się niewielkim koszcie oraz kolorze. Tak naprawdę te dwa czynniki są najmniej istotne. Barwę możemy zmienić, a pozorne oszczędności na materiale budulcowym pociągną za sobą drogie naprawy. Niższych cen szukajmy u źródła, czyli jeśli jesteśmy mieszkańcami Warszawy i marzy nam się zabudowa tarasowa mazowieckie tartaki będą idealnym miejscem do dokonania zakupu belek. 

Możemy zdać się na wiedzę oraz doświadczenie specjalizujących się w temacie fachowców, ale warto także poznać różnice między klasami drewna. Wbrew pozorom surowiec najwyższej jakości wcale nie musi dobrze sprawdzać się w roli efektownej pergoli. Według krajowych standardów drewno konstrukcyjne ma klasę C24, a jego wilgotność mieści się w granicach 18-20%.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*