Oświetlenie w sypialni – jakie lampy wybrać?

Oświetlenie w sypialni – jakie lampy wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wykonując aranżację sypialni, powinno się raczej unikać krzykliwych i ostrych kolorów. W związku z tym, że jest to miejsce odpoczynku i relaksu, powinno być utrzymane w spokojnych stonowanych barwach. Ciepłe, pastelowe kolory nadają wnętrzu ciepła i powodują, że staje się przytulne. O tym jednak, czy sypialnia będzie nastrojowa w dużej mierze decyduje również rodzaj zastosowanego oświetlenia.

Urządzając sypialnie, warto zdecydować się na kilka źródeł światła. Takie rozwiązanie będzie bowiem nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. Głównym źródłem światła może być np. lampa wisząca. Umieszczona centralnie, znakomicie wypełnia przestrzeń nad łóżkiem. W związku z tym, że lampa taka znajduje się na środku sypialni i łatwo rzuca się w oczy, powinna charakteryzować się efektownym kształtem, pasującym do wystroju całego wnętrza.

Znakomitym uzupełnieniem lampy wiszącej będą kinkiety zamontowane nad łóżkiem. Zazwyczaj zakłada się dwie sztuki, z każdej strony łóżka. Wykorzystywane są one jako oświetlenie punktowe i sprawdzają się zwłaszcza w przypadku osób, które przed zaśnięciem lubią czytać. Zakładając kinkiety można zdecydować się na niewielkie, dyskretne modele, które nie będą się rzucać w oczy lub większe, zdobione, które będą pełniły funkcję dekoracyjną. Wiele tutaj zależy od indywidualnych gustów. Ciekawym pomysłem jest zakup i montaż jednakowego kompletu, składającego się z lampy wiszącej i dwóch kinkietów.

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na postawienie w swej sypialni lampy podłogowej. Jest to designerskie rozwiązanie, które jednak sprawdzi się przede wszystkim w większych pomieszczeniach, ponieważ zabiera nieco miejsca. Oczywiście, nadal dużą popularnością cieszą się małe lampki nocne, stawiane bezpośrednio na szafkach przy łóżku.

Planując oświetlenie sypialni, warto pomyśleć nie tylko o samych lampach, lecz również o żarówkach. Obecnie, największą popularnością cieszą się żarówki wykonane w technologii LED, które są nie tylko oszczędne, ale i trwałe. Przed zakupem tego rodzaju żarówek należy jedynie zwrócić uwagę na barwę emitowanego światła. Część żarówek emituje barwę zimną, część barwę ciepłą, zbliżoną do naturalnego. Zarówno jedno, jak i duże rozwiązanie ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, dlatego wybór będzie uzależniony od indywidualnych preferencji.

Duży wybór lamp znajdziesz na przykład w sklepie z lampami – lampy.it.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*