Snowboard dla początkujących – o czym pamiętać?

Snowboard dla początkujących – o czym pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Snowboard to sport dla wszystkich – niezależnie od płci, wieku czy zdolności motorycznych. Opanowanie podstawowej techniki jazdy jest dosyć łatwe, ale wymaga stosowania się do konkretnych zasad oraz posiadania odpowiedniego sprzętu i stroju. Jeśli chodzi o te dwa ostatnie elementy, to warto w szczególności zwrócić uwagę na asortyment marki Burton. Firma ta oferuje bowiem doskonale wykonane i funkcjonalne kaski, deski snowboardowe, kurtki, spodnie, wiązania, a nawet gogle czy bieliznę. 

Dobre przygotowanie to warunek konieczny 

Osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę ze snowboardem powinny zacząć od popracowania nad ogólną kondycją ruchową, mobilnością i gibkością. Te parametry mają bowiem zasadniczy wpływ na łatwość poruszania się po stoku i szybkość przyswajania techniki. Doskonałe ćwiczenia to zwłaszcza przysiady oraz wykroki, wzmacniające siłę nóg. Ponadto nie obejdzie się bez obejrzenia przynajmniej kilku filmów instruktażowych, które doskonale wyjaśnią, jak założyć deskę, jaką pozycję przyjąć w trakcie jazdy i w jaki sposób przemieszczać się na stoku. Oczywiście najlepiej, jeśli pierwsze kroki będziemy stawiali pod okiem doświadczonego instruktora.

Kolejnym ważnym punktem jest zakup właściwego sprzętu i stroju. Należy posiadać m.in. kurtkę z membraną oddychającą, nieprzemakalne spodnie, deskę dostosowaną do naszego wieku (model All Mountain), rękawiczki, czapkę, bieliznę termoaktywną, wytrzymały kask z paskiem pod brodę oraz gogle. Przydadzą nam się też z pewnością wiązania Burton, dzięki którym bez trudu przyczepimy buty do deski. Stosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli nam w miarę szybko nauczyć się prawidłowej techniki jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*