Jak dopasować odpowiedni rower do typu podłoża i charakterystyki terenu?

Jak dopasować odpowiedni rower do typu podłoża i charakterystyki terenu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup roweru powinien być przemyślany. Zanim podejmie się decyzję o nabyciu jednośladu należy zastanowić się, jakie będzie jego podstawowe przeznaczenie. Niestety, rower uniwersalny nie istnieje, a sprzęt, który doskonale radzi sobie na gładkim asfalcie może być zawodny na nieutwardzonych leśnych ścieżkach. Rodzaj roweru jest więc determinowany przez wiele czynników, takich jak typ nawierzchni, terenu czy długość przejeżdżanych tras.  

Sportowe przeciwieństwa – szosa i MTB

Fani prędkości oraz asfaltowych dróg z pewnością wybiorą rower szosowy. Jego lekka, aerodynamiczna konstrukcja i minimalizujące opory toczenia wąskie opony powodują, że osiągnięcie i utrzymanie dużej szybkości nie wymaga większego wysiłku. Rower szosowy ma jednak swoje ograniczenia – poruszanie się nim nawet po utwardzonych szutrach jest prawie niemożliwe. Przeznaczony na takie trasy jest rower MTB. Posiada terenową, stabilną konstrukcję, która dobrze sprawdza się w wymagającym terenie. Problemem natomiast jest tu osiągnięcie odpowiedniej prędkości. 

W drodze do pracy i do sklepu

Rower szosowy oraz rower MTB co do zasady są rowerami sportowymi, nierzadko nawet wyczynowymi. Cechują się często brakiem komfortowej pozycji lub zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technicznych, które nie są potrzebne w codziennym użytkowaniu. Szukając roweru do jazdy po mieście warto zapoznać się ze stroną https://polskie-rowery.pl/sklep/kategorie/rowery-city_id=20. Atutem prezentowanego tam sprzętu jest wygodna pozycja, stabilna rama i grube opony, które świetnie poradzą sobie choćby z pokonaniem krawężnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*