Baw się kreatywnie z ogrodzie z dzieckiem – pomysły zabaw

Baw się kreatywnie z ogrodzie z dzieckiem – pomysły zabaw
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Jednym z ważnych elementów tego procesu, jest aktywizacja wyobraźni naszego malucha. Dlatego warto zadbać, aby pociechom nie brakowało kreatywnych zabaw. Najlepszym pomysłem w takim przypadku, jest połączenie rozrywki z aktywnością na świeżym powietrzu.

Tuż za naszym oknem

Idealnym miejscem na spędzanie czasu ze swoim dzieckiem, jest ogród. Stwarza on szereg możliwości zorganizowania różnych kreatywnych zajęć, które nie tylko sprawią radość maluchom, ale również przyczynią się w dużym stopniu do rozwoju ich intelektu. Jednym z pomysłów na taką rozrywkę jest zabawa w „małego botanika”. Podczas niej pokazujemy dziecku różne rośliny, jakie mamy w swoim ogrodzie i uczymy je ich nazw. Nasza pociecha może zebrać liście, z każdej rośliny, a następnie w czystym bloku lub zeszycie stworzyć mini zielnik. Taka forma zajęcia pozwoli maluchowi lepiej poznać otaczający go świat.

Kolejnym sposobem na kreatywne spędzanie czasu ze swoim dzieckiem w ogrodzie, jest zabawa w „poszukiwaczy skarbów”. Wówczas dobrze jest wyposażyć swoją działkę w tor przeszkód, które nasza pociecha będzie musiała pokonać w drodze do swojego celu. Oczywiście pamiętajmy, aby zadbać o bezpieczną zabawę. Dobrym pomysłem jest, zamiast przygotowywać tor samodzielnie, oddać sprawy w ręce profesjonalnej firmy. Przykład oferty budowy takiego miejsca dostępny jest na https://www.silownieogrodowe.com/blog/kreatywne-zabawy-w-ogrodzie. Dzięki tego typu aktywnościom mamy pewność, że stworzymy dobre relacje z naszym dzieckiem, a także pozwolimy mu na pełny i prawidłowy rozwój. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*