Skąd czerpać wiadomości o regionie?

Skąd czerpać wiadomości o regionie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie internetu łatwo odnajdujemy wiadomości z kraju czy nawet świata, lecz czasem zapominamy przez to o tym, co dzieje się bliżej nas. Gdzie poszukiwać informacji o danym regionie?

Gazety

Choć coraz rzadziej sięgamy po tradycyjne środki komunikacji, to dawkę wiedzy wciąż można czerpać z gazet. Największe dzienniki skupiają się na wydarzeniach w skali krajowej, lecz mniejsi przedstawiciele prasy orientują się też wokół poszczególnych obszarów, podając choćby tylko wiadomości z Warszawy.

Tego typu gazetki często można kupić za niewielkie pieniądze lub są wręcz rozdawane za darmo w środkach komunikacji czy w popularnych miejscach w mieście. Podobnie wygląda sprawa biuletynów, które zawierają najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych, inwestycji czy decyzji politycznych w obrębie danego miasta, gminy, powiatu bądź województwa.

Internet

Jeszcze łatwiejszy dostęp do wiadomości uzyskamy w sieci, gdzie funkcjonuje wiele portali regionalnych, które skupiają się na podawaniu informacji dotyczących tylko konkretnego obszaru. Także ogólnopolskie serwisy posiadają często działy dotyczące poszczególnych regionów i wystarczy jedynie dokładniej rozejrzeć się wśród dostępnych na stronie zakładek. Swoje strony internetowe posiadają również gminy oraz większe miasta i tam także podawane są istotne komunikaty czy nawet ciekawostki. Przykładem może być taki serwis poświęcony Warszawie: http://kurier-warszawski.pl/category/kurier-turystyczny/.

Wreszcie tego typu wiadomości można też poszukiwać w mediach społecznościowych, gdzie tworzone są specjalne profile lub nawet grupy dyskusyjne, z których można czerpać wiedzę o danym rejonie kraju.nazw)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*