Produkcja paszy dla bydła – jak wygląda?

Produkcja paszy dla bydła – jak wygląda?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowcy bydła od lat stawiają na wysokiej jakości paszę, dzięki której możliwe jest utrzymanie dobrostanu zwierząt, a co za tym idzie – osiągnięcie jak najlepszych efektów hodowlanych. Niezależnie od tego, czy z bydła pozyskuje się mięso, mleko czy skóry, pożywienie powinno odpowiadać potrzebom gatunkowym oraz posiadać wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Obecnie pasze dla bydła można produkować przy użyciu innowacyjnych technologii, spełniających wszelkie normy higieniczne oraz umożliwiające jak najmniejsze koszty eksploatacji. Maszyny są nieskomplikowane w obsłudze i tworzone z myślą o poszczególnych etapach powstawania paszy dla zwierząt.

Produkcja paszy dla bydła i innych zwierząt gospodarskich polega na tworzeniu odpowiednich mieszanek paszowych wysokiej jakości, z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. W skład pożywienia wchodzi między innymi rozkruszone białko, odpady młynarskie, śruty, substancje mineralne oraz pasze uzupełniające.

Niezwykle ważnym elementem produkcji pasz jest ekstruzja – proces poprawiający strawność składników pokarmowych. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju maszyny umożliwiające suchą ekstruzję soi czy śrut oraz mokrą ekstruzję zbóż i roślin.

Odpowiednie przechowywanie

Równie ważne, co produkowanie paszy, jest jej przechowywanie. Powinno się zapewnić odpowiednie warunki uniemożliwiające zepsucie się pożywienia czy zalęgnięcie się bakterii lub grzybów. Do tego celu idealnie nada się folia kiszonkarska, która szczelnie przykryje silos z paszą. Wysokiej jakości produkty można znaleźć na stronie http://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/folia-kiszonkarska – z ich pomocą z pewnością składowana pasza będzie przechowywana w odpowiedni sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*