Czy kredyty dla nowych firm bez BIK są opłacalne?

Czy kredyty dla nowych firm bez BIK są opłacalne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podjąłeś decyzję: do rozkręcenia interesu, potrzeba będzie gotówka i nie ma wyjścia: trzeba skorzystać z innego źródła gotówki niż bank, który przecież nie zgodzi się udzielić Ci kredytu firmowego bez zaświadczeń, jakich nie jesteś obecnie w stanie uzyskać. Jeśli dotąd nie miałeś do czynienia z firmą, która oferuje kredyty dla nowych firm bez BIK, z pewnością zastanawiasz się czy warto skorzystać z takiej opcji.

Z pewnością w niektórych sytuacjach tak, w niektórych nie. Zacznijmy od kwestii konkretnej oferty – każda firma zaoferuje Ci taką gotówkę, na jakiej Ci zależy, ale każda na innych zasadach. Zapoznaj się więc z warunkami spłaty, oprocentowaniem, kwestią ewentualnego wcześniejszego spłacenia długu, jego przeliczenia, możliwością korzystania z tak zwanych wakacji kredytowych, a także prowizją (jeśli istnieje). Jeśli Twoja firma, dzięki pozyskanym środkom ma szansę się rozwinąć, a tym samym zwiększyć obroty, zwróć szczególną uwagę na warunki wcześniejszej spłaty.

Przed zaciągnięciem kredytu firmowego bez zaświadczeń, zapoznaj się najlepiej z ofertami kilku firm, porównaj jak najwięcej szczegółów, próbuj negocjować, przeczytaj opinie. Kredyty dla nowych firm bez BIK są opłacalne zwykle wtedy, gdy uzyskane środki zamierzamy przeznaczyć na dalsze inwestycje, nie zaś na likwidację istniejących długów, i kiedy zamierzamy zobowiązania pozbyć się jak najszybciej (najczęściej im mniej czasu potrzebujemy na spłatę, tym mniej pieniędzy tracimy). Jeśli zaciągamy tego rodzaju pożyczkę, upewnijmy się, że przeczytaliśmy wszystkie punkty umowy (także te pisane tzw. drobnym drukiem), ponieważ po podpisaniu umowy ciężko nam będzie cokolwiek zmienić.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*