Pomieszczenia czyste – jak są projektowane?

Pomieszczenia czyste – jak są projektowane?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czasie tworzenia pomieszczeń czystych bardzo ważne jest indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań klienta. Plany zagospodarowania przestrzeni różnią się przecież znacząco w zależności od przeznaczenia konkretnego pomieszczenia i zakresu produkcji czy podejmowanych w nich działań. Znaczenie ma również przewidywanie potencjalnych zagrożeń i trudności, które należy eliminować już na etapie projektu. Dzięki temu gotowe obiekty typu clean room będą działać poprawnie, zgodnie z przyjętymi założeniami i odpowiednio służyć realizowanym w nich działaniach.

Nowoczesna technologia jako element pracy

Projektowanie pomieszczeń czystych opiera się przede wszystkim na nowoczesnych narzędziach i urządzeniach. Stosowny software pozwala tworzyć precyzyjne projekty 3D, które umożliwiają dopasowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb klienta, a także specyfiki konkretnego budynku. Indywidualne podejście jest niewątpliwą podstawą każdego projektu.

Na etapie projektowania znaczenie ma również dopasowanie odpowiedniego wyposażenia, jak i metod zabezpieczenia pomieszczenia czystego przed drobnoustrojami i innymi zagrożeniami. Planowanie uwzględnia także lokowanie czystego pomieszczenia na planie budynku. Oprócz technicznych aspektów pracy, niezwykle ważne jest opracowanie kosztorysu całego przedsięwzięcia, jak i ewentualnych zagrożeń i ryzyka. Wszystkie te działania składają się na czasochłonną i wymagającą procedurę. Jej celem jest jednak stworzenie pokoju, które spełnia określone normy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*