Płytki jako świetny zamiennik paneli w salonie

Płytki jako świetny zamiennik paneli w salonie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżowanie domowego salonu to zazwyczaj spore wyzwanie, ponieważ pomieszczenie to ma charakter reprezentacyjny i służy do przyjmowania gości. Coraz więcej osób zamiast wyłożenia podłogi tradycyjnymi panelami decyduje się na zastosowanie płytek. Przemawiają za tym przede wszystkim względy użytkowe, ale też czysto wizualne. Dużo modeli płytek idealnie nadających się do pokoju dziennego można znaleźć na https://domus-sklep.pl/3349-salon.

Gwarancja stylowego wykończenia wnętrza

Wykorzystanie płytek w salonie pozwala dodać mu nieco elegancji, a dodatkowo ułatwia utrzymanie podłogi w należytej czystości. Zdecydowanie najlepszym wyborem są w tym przypadku kafelki terakotowe szkliwione, gdyż charakteryzują się niskim stopniem nasiąkliwości oraz zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne – zwłaszcza ścieranie. Oczywiście prezentują się przy tym bardzo estetycznie, co również ma ogromne znaczenie. Alternatywę stanowią modele gresowe, wyróżniające się ponadprzeciętną twardością. Na uwagę zasługują w szczególności egzemplarze imitujące naturalny kamień (marmur, granit itp.) albo drewno (np. bukowe, dębowe, świerkowe, egzotyczne).

Do wyjątkowo rozległego pokoju dziennego pasują natomiast płytki wielkoformatowe. Możemy się jeszcze zdecydować na wersje typowo ceramiczne z zastrzeżeniem, że powinny to być produkty oznaczone jako PEI 3/750, czyli o wystarczająco niskiej ścieralności. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dobierać do salonu płytki pasujące pod względem kolorystycznym do pozostałych elementów wystroju. W przeciwnym razie cała aranżacja będzie niespójna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*