Nurkowanie jest coraz popularniejsze i chętnie korzystają z tego nie tylko turyści za granicą. Tego sportu można też spróbować na miejscu, w Polsce. O czego zacząć? Oto krótki poradnik.

Zanim zejdziesz pod wodę

Według prawa osoby, które mogą nurkować to te, które ukończyły kursy nurkowania w Warszawie lub innym, dowolnym mieście, potwierdzone stosownym certyfikatem. Można tutaj zdobywać kolejne stopnie, które pozwalają na zwiększanie swoich umiejętności i coraz większą profesjonalizację, początkowo amatorskiego hobby. Jakie to są stopnie? Od podstawowego poprzez zaawansowane.

Dzięki pierwszemu stopniowi, który skierowany jest do osób nie mających wcześniej do czynienia z nurkowaniem dowiesz się jak wygląda niezbędny ekwipunek, którego pełną ofertę proponuje sklep nurkowy Warszawa to miasto, gdzie się znajduje. Instruktor przekaże w jaki sposób nakładać maskę, fajkę czy płetwy oraz jak z nich korzystać pod wodą. Ten etap pozwala na bezpieczny zanurzenie się na głębokość 15-20 metrów.

Zatem pierwszym krokiem w kierunku rozpoczęcia przygody z nurkowaniem jest wybór odpowiedniego ośrodka szkoleniowego, który jest w stanie potwierdzić swoją skuteczność i wysoką jakość nauczania. Absolutnie tego sportu nie nauczysz się samodzielnie. Wprowadzenie musi odbywać się pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Oprócz prestiżu samej organizacji, warto zwrócić uwagę czy dysponuje materiałami w języku polskim. Można też zasięgnąć opinii innych osób, szczególnie naszych znajomych, którzy korzystali z ich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 17 =